Wybuchowa robotyka z 4Kids przeszła już do historii. Było dużo zabawy, śmiechu, konstruowania, eksperymentowania, jak również gotowania smiley Każdy dzień rozpoczynaliśmy dawką informacji. Poruszaliśmy tematy takie jak prąd, energia odnawialna, energia atomowa, I i II prędkość kosmiczna; zapoznaliśmy się z planetami i układem słonecznym, żeby ostatecznie powrócić w zaginiony świat dinozaurów. Ostatniego dnia mieliśmy misję uratowania małego dinozaura. Zadanie to należało wykonać przy użyciu klocków Lego, które musiały być bardzo precyzyjnie zaprogramowane.


Ferie zaczęliśmy od zbudowania robocików, którymi sterowaliśmy zdalnie za pomocą pilotów. Należało pokonać tor przeszkód. Jak się okazało, zdanie to wcale nie było takie proste. Co sprytniejsi mogli odpowiednio zaprogramować roboty, żeby tor przeszkód roboty pokonały same. Podczas ferii Wybuchowa Robotyka doświadczaliśmy również warsztatów kulinarnych…. Nie zabrakło owoców, warzyw, a nawet domowego ciasta. Czy robiliście kiedyś sami masło? My tak smiley

Zaskoczyliście nas swoją wiedzą na temat planet, zwłaszcza tymi nowymi, dopiero co odkrytymi np. Kepler. Wątek kosmiczny na pewno jeszcze powróci do tematyki naszych warsztatów. Dalej będziemy zgłębiali wiedzę na temat Układu Słonecznego. Kolejnym motywem, który wzbudził ciekawość uczestników ferii, były dinozaury. W tym zakresie również Wasza wiedza jest imponująca. Czy dinozaury naprawdę wyginęły? Ten temat będzie się przewijał podczas II semestru naszych zajęć w Warsztatowi, na które serdecznie Was zapraszamy.

Jak to ktoś wcześniej powiedział: "Wszystko, co dobre, szybko się kończy". Mamy nadzieję, że podczas najbliższych wakacji na półkoloniach odkryjemy jeszcze więcej nieznanych lądów. Będziemy informowali Was na bieżąco o naszych planach. A na koniec zapraszamy na krótką relację filmową z ferii z 4Kids WYBUCHOWA ROBOTYKA:

https://vimeo.com/204748680

Oraz do galerii zdjęć: http://www.for-kids.eu/galeria