Świat pełen kolorów, dzikich zwierząt, niesamowitych przygód, doświadczeń uczestniczenia w akcji służb specjalnych, poznania życia na wsi poprzez różne typy zbóż, to tylko niektóre z pomysłów warsztatów jakie można przeprowadzić z dziećmi w przedszkolach. Nauka powinna być zabawą jak najdłużej. Pozytywne emocje, radość i zabawa pozwalają wytworzyć w mózgach małych dzieci bardzo silne bodźce, dzięki czemu bardzo chętnie powracają do wspomnianych aktywności. Dzięki innowacyjnym metodom pedagogicznym, dzieci uczą się nawet o tym nie wiedząc, będąc cały czas przekonanym, że dobrze się bawią. A na czym polega ta innowacyjność? Uczymy się poprzez doświadczanie. Sami naśladujemy ruchy dzikich zwierząt, wcielamy się w postać strażaka czy policjanta, liczymy piny klocków, nazywamy kolory, budujemy scenki sytuacyjne. Oczywiście wszystko to przy pomocy niezastąpionych klocków LEGO DUPLO. Bardzo chcielibyśmy nasze podejście zaszczepić również w szkołach podstawowych. Aktualnie na naszych warsztatach w przedszkolach, gdzie prowadzimy zajęcia z klockami DUPLO czy Robotyki, wplatamy przy okazji elementy matematyki oraz fizyki. Jak to jest możliwe? Dzieci należy zainspirować np. krótkim materiałem filmowym odnośnie danego zagadnienia np. powszechne prawo ciążenia Newtona. Czy w prosty sposób można wytłumaczyć, Odlaczego jabłka spadają z drzew? Okazuje się, że można. Jeżeli tylko użyjemy do naszych celów dobrze wszystkim znanych klocków, nagle wszystko okazuje się możliwe. Dzieci bardzo chętnie zbudują model z klocków Lego, nawet nie wiedząc, że stworzyli model matematyczny, który został opisany skomplikowanymi równaniami.

Kolejnym ciekawym zagadnieniem jest łącznie warsztatu DUPLO z warsztatem kulinarnym. Dlaczego by nie zapełnić czasu podczas oczekiwania, aż ciasto urośnie lub placek się upiecze. Można w tym czasie porozmawiać o emocjach, jakie towarzyszyły nam podczas przygotowywania danej potrawy lub zastanowić się, z jakiego kraju pochodzi dana potrawa. Czy wiecie, jakie charakterystyczne budowle znajdują się w krajach z których pochodzi spaghetti, tapas, zupa cebulowa, gulasz czy tikka masala?
Przy okazji, nieświadomie uczymy się geografii, państw oraz miast, wybierając się w dalekie podróże, nie wychodząc nawet z domu i nie kupując biletu. Możecie się o tym wszystkim przekonać na naszych warsztatach, na które bardzo serdecznie Was zapraszamy.