Dziś na zajęciach z wykorzystaniem klocków Lego DUPLO zastanawialiśmy się, jak to się dzieje, że obok nas jest tak dużo różnych budynków oraz przy pomocy jakich sprzętów one powstają?

Zaprosiłam wszystkie dzieci na plac budowy. Ustaliliśmy, że na placu budowy należy zachować szczególną ostrożność i że osoby na nim pracujące mają odpowiednie ubranie, a najważniejszym jego elementem jest kask, który może uchronić naszą głowę przy potencjalnym upadku, czy też kiedy coś spada z góry.

Omówiliśmy także podstawowe zasady zachowania bezpieczeństwa w tym miejscu, które każdy z nas musi zachować, kiedy się tam znajdzie. Następnie wymieniliśmy wszelkie maszyny, którymi posługują się osoby tam pracujące; takie jak wywrotka, betoniarka, dźwig, koparka czy spychacz. Następnie dzieci konstruowały wspomniane urządzenia przy pomocy klocków Lego DUPLO Tech Machines.

Za pomocą śrubokrętów skręcaliśmy maszyny, dokręcaliśmy śruby oraz koła maszyn potrzebnych na placu budowy. Omawialiśmy także, co taka maszyna robi i dlaczego jego praca na budowie jest tak bardzo potrzebna.

Najwięcej zabawy było przy skręcaniu elementów śrubokrętami oraz przy zabawie gotowym już sprzętem.

Podczas warsztatów DUPLO kształtujemy umiejętności techniczno-konstruktorskie, inspirujemy do dalszego samodzielnego odkrywania. Kto wie - może pośród dzieci, z którymi się dzisiaj bawimy, będzie w przyszłości sławny architekt? Kto z Was nie chciałby zostać operatorem koparki samodzielnie złożonej i skręconej śrubokrętem?

Zapraszamy na warsztaty z 4Kids!